Idea według wzoru

Carving to przede wszystkim pasja, rzeźba, bezkres cięć i kształtów. Sztukę tworzymy na własny wzór oraz zamysł. Nadajemy jej indywidualne emocje, jak wielu rzeczom w życiu. Widzimy w niej to, co zobaczyć chcemy. Carving jest dla nas nie tylko sztuką piękna, ale również sztuką pomagania. Wspominałem już w tej książce, że dzięki mojej pasji napotkałem w życiu na wielu wspaniałych i wartościowych ludzi. Każde takie spotkanie było i jest dla mnie nauką oraz inspiracją. 

Prawie dekadę temu poznałem kogoś naprawdę niezwykłego. Człowieka ambitnego w swych celach, wizjach i realizacjach. Przekazał mi mądrą myśl: „Jeżeli posiadasz w rękach narzędzie na tyle mocne, by móc wykorzystać je w szlachetny sposób – zrób to!”. I stało się. Ta sama osoba jest teraz prezesem Fundacji Projekt Arche. Mowa o Kamilu Purłan, który wraz z grupą niesamowicie empatycznych osób zbudował fundację pełną „bliskich ludziom” inicjatyw. 

Nie bez powodu piszę „bliskich ludziom”. By móc komuś pomóc, należy najpierw nauczyć się go zrozumieć, wyczytać intencje jego potrzeb oraz być obok. Nasza współpraca z Fundacją Arche jest zbiorem mnożących się korzyści na rzecz jej podopiecznych. Mamy jeden, jasny punkt widzenia – ideę pomagania. Wspólnie promujemy EKONOMIĘ SPOŁECZNĄ, bo wierzymy, że jest to przestrzeń ludzi z pasją. W każdym działaniu odnajdujemy wspólny mianownik. W zadaniach, które stawiamy sobie na celu nie ma złych rozwiązań. Z całą pewnością dlatego, iż rozwiązujemy je według sprawdzonego wzoru. Jakiego? Istnieją na świecie dwie rzeczy, którymi gdy się dzielisz mnożysz je. Są nimi dobro i szczęście. Przy takich działaniach nie ma mowy o niepowodzeniu.